نام هنرمند

نشان عشق دو منتقد ژاپنی برای فیلم «روسری آبی» در موزه سینما می درخشد

رخشان بنی اعتماد از آن دسته از فیلمسازان جریان ساز در حوزه سینمای اجتماعی است که علاوه بر داشتن نگاهی انسانی به روایت سوژه ها در آثارش، مسائل اجتماعی را نیز به خوبی طرح می کند و به واسطه همین نگاه است که فیلم های این فیلمساز پس از گذشت سال ها همواره دیدنی است.
به عنوان مثال فیلم «روسری آبی» ساخته رخشان بنی اعتماد پس از گذشت 20 و اندی سال که از اولین نمایش می گذرد، عصر روز گذشته 18 مردادماه بار دیگر در خانه هنرمندان نمایش داده شد و مورد استقبال قرار گرفت.
شاید جالب باشد که بدانید این استقبال، تنها معطوف به تماشاگران سینمای ایران نمی شود، بلکه بنی اعتماد برای نمایش همین فیلم در جشنواره های خارجی نیز جایزه گرفت که مجموع جوایز ارزنده این فیلمساز در غرفه رخشان بنی اعتماد در موزه سینما موجود است و در معرض دید بازدید کنندگان در موزه سینما قرار گرفته است.
در میان جوایز رنگارنگ موجود در غرفه بنی اعتماد، یک انگشتر طلا با نگینی از مروارید خودنمایی می کند. طبق اسناد موجود این انگشتر متعلق به زوج منتقد ژاپنی است که پس از دیدن فیلم «روسری آبی» در جشنواره فیلم فوکوئوکا در ژاپن به وجد می آیند و این زوج منتقد تصمیم می گیرند انگشتر عروسی خود را به نشانه قدردانی از نگاه زیبا و انسانی که بنی اعتماد به عشق در این فیلم داشته، به این فیلمساز اهدا کنند.
نکته جالب در اهدای این انگشتری این است که نام زوج منتقد و زمان ازدواج آنها بر این انگشتر حک شده است و بنی اعتماد هم پس از پایان این جشنواره در سال 1374، این انگشتر را به موزه سینما هدیه می دهد و به این ترتیب فیلم سینمایی «روسری آبی» از نگاه یک زوج منتقد ژاپنی نشان عشق می گیرد.