تصویر خبر

همراه با رونمایی از فیلم مستند و کتاب/ آیین نخستین سالگرد درگذشت «همایون شهنواز» در موزه سینما برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعي شورای شهر تهران اعلام کرد: مراسم بزرگداشت نخستین سال درگذشت زنده‌یاد همایون شهنواز، کارگردان سریال ماندگار «دلیران تنگستان»، پنجشنبه شانزدهم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.
حق‌شناس در تشریح جزئیات این مراسم گفت: امسال و همزمان با نخستین سال درگذشت زنده‌یاد همایون شهنواز، برنامه‌هایي برای بزرگداشت این کارگردان شهیر سینما و تلویزیون، از سوي خانواده و دوستداران ايشان در تهران برگزار می‌شود.
به گفته او، بخش نخست این مراسم عصر روز پنجشنبه، شانزدهم اسفندماه با نصب سردیس همايون شهنواز و نامگذاری خیابان گلستان به نام او آغاز خواهد شد.
حق‌شناس افزود: از آن‌جایی‌که قرار است در این مراسم، خیابان گلستان واقع در خیابان ولی‌عصر (عج)، قبل از پارک‌وی، روبه‌روی مسجد بلال به نام همایون شهنواز نامگذاری شود، این بخش از مراسم بزرگذاشت وی در همین مکان از ساعت 16 تا 16:30 برگزار خواهد شد. سردیس همایون شهنواز را رضا حسن‌زاده، مجسمه‌ساز کشورمان طراحی و اجرا کرده است که پس از تغییر نام خیابان، با حضور جمعي از مسئولان، علاقه‌مندان و خانواده شهنواز از آن رونمایی می‌شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر خاطرنشان کرد: بعد از برگزاری این مراسم، شرکت‌کنندگان به موزه سینما دعوت خواهند شد تا بخش اصلي مراسم بزرگداشت در اين محل برگزار شود. در این قسمت، کتاب «روزگار همایون» تألیف و گردآوری محمد ولی‌زاده با حضور خانواده آن مرحوم، اهالی هنر و رسانه رونمایی خواهد شد. همچنین نخستین اکران فیلم «آن همایون هنر» ساخته شهرام اسدی، کارگردان سینما، از دیگر قسمت‌های این برنامه خواهد بود. شهرام اسدی، کارگردان «روز واقعه» به نویسندگی بهرام بیضایی و همچنین کارگردان فیلم «شب واقعه» به نویسندگی همایون شهنواز است. در این مراسم، مدیران شهری تهران، فرهیختگان سینمایی و تلویزیونی، اصحاب رسانه و خانواده شهنواز حضور خواهند داشت و برخی از چهره‌های فرهنگی کشور در رثای همایون شهنواز و جایگاه او در هنر و فرهنگ کشور سخن خواهند گفت.
محمدجواد حق‌شناس در پایان یادآور شد: همایون شهنواز، چهره‌اي ملی است که همچون دلیران تنگستان توانسته با فکر و اندیشه و هنر خود از تمامیت ایران پاسداری کند و آشنایی نسل‌های بعدی با او می‌تواند ضامن حفظ هنر ملی در بن‌مایه کشور باشد.
مراسم بزرگذاشت نخستین سالگرد درگذشت همایون شهنواز با همکاری شهرداری منطقه 3، موزه سینمای ایران و جمعی از دوستان و علاقه‌مندان این هنرمند برگزار می‌شود.


   
تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱۲/۱۵