تصویر خبر

فجر 37 / روزی که در تقویم جشنواره‌ای موزه سینما ثبت شد

یک روز مانده به پایان جشنواره سی و هفتم فیلم فجر در موزه سینما، با حضور پرتعداد مخاطبان، خاطره‌انگیز شد.

فجر 37- روز دهم/ موزه سینمای ایران

اکران فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» در دهمین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در موزه سینما، نوید یک روز پرازدحام را می‌داد؛ روزی که مردم برای دیدن جدیدترین فیلم سعید روستایی، صفی‌ طولانی تشکیل دهند.
یک روز مانده به پایان جشنواره در موزه سینما با اکران فیلم‌های «ایده اصلی» (آزیتا موگویی)، «آشفته‌گی» (فریدون جیرانی)، «بنفشه آفریقایی» (مونا زندی حقیقی) و «معکوس» (پولاد کیمیایی)، سپری شد که از این میان «بنفشه آفریقایی» مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.
در این فیلم فاطمه معتمدآریا، رضا بابک و سعید آقاخانی ایفای نقش کرده‌اند و داستان زنی به نان شوکو را روایت می‌کند که متوجه می شود همسر اولش فریدون توسط فرزندانش به خانه سالمندان منتقل شده‌است. او به همراه همسر دومش رضا، تصمیم می‌گیرند تا فریدون را به خانه خودشان بیاورند. با آمدن فریدون در خانه رابطه هر سه تغییراتی پیدا می‌کند.
در ادامه اکران‌های روز دهم، نوبت به «متری شیش و نیم» سعید روستایی رسید، این فیلم ساعت 21:30 در حالی در موزه سینما روی پرده رفت که علاقه‌مندانش را ساعت‌ها قبل از شروع سانس در باغ فردوس و مقابل گیشه، به صف کرد.
جذابیت فیلمسازی سعید روستایی با فیلم اولش «ابد و یک روز»، مخاطبان را بر آن داشت تا شامگاه 21 بهمن‌ماه خود را برای دیدن فیلم دوم این کارگردان به موزه سینما برسانند. در این فیلم که به موضوع اعتیاد و مواد مخدر می‌پردازد، پیمان معادی، نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار به ایفای نقش پرداخته‌اند.
«متری شیش و نیم» تا روز دهم جشنواره در موزه سینما، رکورددار جذب مخاطب است و این اتفاق را در تقویم جشنواره‌ای موزه به نام خود ثبت کرده‌است. باید دید آیا این رکورد توسط «شبی که ماه کامل شد» فیلمی که رکورددار نامزدی سیمرغ شده‌است، شکسته خواهد شد یا روستایی برنده ماراتن جذب مخاطب باقی می‌ماند؟!
     
تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱۱/۲۲