تصویر خبر

سفیر فنلاند موزه سینمای ایران را تاثیرگذار عنوان کرد

سفیر کشور فنلاند با هیأت همراه خود از موزه سینمای ایران بازدید کرد و این موزه سینمایی را در مقایسه با موزه سینمای فنلاند تاثیرگذارتر ارزیابی کرد.
به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، «کیو نوروانتو» سفیر کشور فنلاند عصر روز گذشته 10 مهرماه، با هیأت همراه خود از موزه سینمای ایران بازدید کرد و عنوان کرد که موزه سینما در ایران نسبت به موزه سینما در فنلاند غنی و تاثیرگذارتر است.
«کیو نوروانتو» سفیر کشور فنلاند پس از بازدید از سالن های مختلف در موزه سینما، درباره آنچه در این موزه سینمایی نگهداری می شود گفت: حس و حال سینمای ایران با قدم زدن در موزه سینما قابل درک بود و از دیدن این موزه لذت بردم. به خصوص اینکه در تالار جوایز بین الملل با دیدن جوایز متعدد متوجه حضور پر رنگ این سینما در دنیا شدم.
وی ادامه داد: در کشور ما موزه سینما همراه با یک مرکز فیلمسازی از تولید تا پخش و اکران و همچنین سالن هایی برای نمایش فیلم های کشور فنلاند و سایر کشورهای جهان داریم، اما باید بگویم که موزه سینما در ایران نسبت به موزه سینما در فنلاند غنی و تاثیرگذارتر است.
سفیر کشور فنلاند در پایان با اشاره به شناخت خود از سینمای ایران گفت: سینمای ایران را به واسطه فیلم ها و کارگردان های خوبی که دارد می شناسم اما آثار کیارستمی را بسیار دیده ام و برخی از فیلم های او را نیز در کشورمان نمایش دادیم.

   
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۷/۱۱