تصویر خبر

نمایندگان شبکه دولتی کره جنوبی از موزه سینما بازدید کردند/ سینمای ایران شرح مفاهیم انسانی است

 گروهی از برنامه سازان شبکه دولتی تلویزیون کره جنوبی «Kbs» با حضور در موزه سینمای ایران از بخش های مختلف این موزه سینمایی دیدن کردند و به گفته کارگردان و کارشناس سینما در کره جنوبی، در این بازدید و با دیدن تالار بین الملل، بخشی از تحقیقات خود را درباره جایگاه سینمای ایران در جهان کامل کردند.
به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، «جین جو» کارگردان و «سان ایل یانگ» فیلمبردار از برنامه سازان شبکه تلویزیون دولتی کره جنوبی «Kbs» براساس مجوز اداره کل رسانه های خارجی وزارت ارشاد برای انجام تحقیقات و ساخت فیلم مستند درباره سینمای ایران به موزه سینما آمدند و از بخش های مختلف این موزه سینمایی دیدن کردند.
«جین جو» کارگردان و کارشناس سینما که به نمایندگی از شبکه دولتی تلویزیون کره جنوبی «Kbs» حضور داشت درباره داشته های سینمای ایران در موزه سینما گفت: به واسطه کار و تولید برنامه های متعدد به موزه های زیادی در دنیا رفته ام و از دیدن هریک از آنها خوشحال شدم. اما به نظرمن موزه سینمای ایران مانند تجربه های دیگر موزه گردی ما نبوده است و از عمق بیشتری نسبت به سایر موزه ها برخوردار است.
وی ادامه داد: یکی از جذاب ترین بخش های موزه سینما در ایران بخشی است که جوایز بین المللی سینماگران ایرانی در آن نگه داری می شود. هنگام بازدید از این تالار متوجه شدم که جوایز بسیاری از جشنواره های درجه الف دنیا توسط سینمای ایران کسب شده و در این موزه نگهداری می شود.
نماینده شبکه دولتی تلویزیون کره جنوبی «Kbs» بیان کرد: وجود جایزه های بسیار مثل نخل طلای کن و خرس نقره ای برلین، یوزپلنگ لوکارنو، شیر بالدار ونیز و ... نشان دهنده این مطلب است که سینمای ایران صاحب قدرت است.
«جین جو» در ادامه صحبت های خود قدرت سینمای ایران در عرصه بین المللی را در به تصویر کشیدن وجوه انسانی در آثار عنوان کرد و گفت: فیلم های سینمای ایران را دنبال می کنم و یکی از بارزترین ویژگی های آثار محور قرار دادن خانواده و بیان سلامت در رفتار هریک از کاراکترها است که در نهایت مفاهیم انسانی را به تصویر می کشد.
وی در پایان تاکید کرد: در واقع موضوع خانواده یکی از فاکتورهای مهم سینمای ایران است که به شخصه دنبال می کنم.
شبکه دولتی تلویزیون «Kbs» یکی از 4 شبکه سراسری در کره جنوبی است که پیش از این فیلم مستند «سفر به سینمای ایران» را در سال 2006 میلادی تولید کرده است در این فیلم عباس کیارستمی، مجید مجیدی، نیکی کریمی، بهرام بیضایی، اصغر فرهادی و برخی دیگر از کارگردان ها درباه سینمای ایران صحبت کرده اند.
   
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۷/۱۰