تصویر خبر

مراسم تودیع و معارفه مدیران موزه سینمای ایران برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیران سازمان سینمایی کشور برگزار شد و حسین انتظامی احکام چهار مدیر جدید این سازمان را اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، مراسم معارفه ابراهیم داروغه‌زاده به عنوان دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، سید محمد مهدی طباطبایی نژاد معاون ارزشیابی و نظارت، مهران عباسی انارکی مدیرعامل موزه سینما و محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، صبح یکشنبه ۱۶ تیرماه در سالن سینمایی سازمان سینمایی با حضور جمعی از مدیران سینما، کارکنان مجموعه‌های مختلف این سازمان، سینماگران و اهالی رسانه برگزار شد.‌
در ابتدای این مراسم، ابراهیم داروغه‌زاده که به سمت دبیری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر منصوب شده است، گفت: در دو سالی که در سازمان سینمایی در اداره نظارت بودم، سازمان بر مبنای سیاست توسعه و رونق به سینما و افزایش کیفیت تولیدات سینمایی برنامه‌ها و سیاست‌هایی داشته که خوشبختانه موفق بوده است.
وی با بیان اینکه ما در این مدت کمترین چالش را با سینماگران داشتیم، به برخی از فعالیت‌های معاونت ارزشیابی اشاره کرد و گفت: رونق تولیدات سینمایی، سریال‌های شبکه نمایش خانگی بر پایه اینترنت، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، افزایش سالن‌سازی، افزایش کیفیت محتوایی، فنی، هنری فیلم‌ها در دو جشنواره اخیر از جمله اقدامات ما در سازمان سینمایی بود که با همراهی سینماگران صورت گرفت. از دوستانی که این مسئولیت را از شانه من برداشتند تشکر می‌کنم و برای آقای طباطبایی‌نژاد آرزوی موفقیت می‌کنم.
در ادامه، محمدمهدی طباطبایی‌نژاد معاون جدید نظارت و ارزشیایی سازمان سینمایی در سخنانی گفت: چهار بار شایعه شد که قرار است من به این معاونت بیایم که سه نوبت قبلی آن در دوره‌های آقایان جعفری‌جلوه، حجت الله ایوبی و حیدریان بود. در نهایت در دوران مدیریت آقای انتظامی این اتفاق رخ داد و من نمی‌دانم که باید خوشحال باشم یا نگران، چرا که مسئولیت سنگینی است.
وی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی را یکی از بهترین موسسه‌های سازمان سینمایی خواند و افزود: ۶ سال در مرکز گسترش بودم که می‌توان آن را کتابخانه سینما دانست.
طباطبایی‌نژاد در پایان صحبت‌های خود خطاب به همکارانش در مرکز گسترش گفت: اگر در حوزه مستند و مرکز گسترش کوتاهی‌های احتمالی داشتم، عذرخواهی می‌کنم، تلاش من بر این بود که بهترین عملکردم را ارائه دهم و تلاش کردم از متفقین نباشم. امیدوارم آقای حمیدی‌مقدم در سمت جدید خود در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موفق باشد.
محمد حمیدی مقدم که به سمت مدیرعاملی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، منصوب شده است، در سخنانی اظهار کرد: این اولین بار است که در چنین سمتی قرار می‌گیرم. از اعتماد رییس سازمان سینمایی تشکر می‌کنم چراکه ریسک کردند و این مسئولیت را به من سپردند. امیدوارم در این زمینه موفق باشم.
وی بر اهمیت جایگاه استراتژیکی مرکز گسترش تاکید کرد و گفت: این مرکز با تمام فراز و نشیب‌های خود در سینما تاثیرگذار بوده و هنوز بالنده به زندگی ادامه می‌دهد.
حمیدی مقدم با بیان اینکه پازل گمشده در سینمای ایران، نبود ثبات در مدیریت است، افزود: اینکه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی چندین سال یک مدیر ثابت داشت، نقطه قوت آن است. سعی می‌کنیم با مدیریت مالی مناسب همه طیف‌های سینمای مستند را پوشش دهیم و در کنار آن توجه به طیف مخاطبان هم داشته باشیم. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم پیوند مخاطب جهانی با سینمای مستند را مستحکم کنیم.
توجه به بخش انیمیشن، فیلم‌های اول و تجربی، تبدیل جشنواره سینما حقیقت به یک مرکز تجاری و بین‌المللی شرق، کشف استعدادها و ... از جمله مواردی بود که مدیرعامل جدید مرکز گسترش سینمای مستند وتجربی به آن‌ها اشاره کرد.
در ادامه مراسم تودیع و معارفه مدیران سازمان سینمایی کشور، لادن طاهری سرپرست موزه سینما در سخنانی گفت: تصور می‌کردم مدت کوتاهی سرپرست موزه باشم اما طولانی شد و در این مدت تلاش کردم برای هرچه تخصصی‌تر شدن و ارتقای فنی دانش موزه داری تلاش کنم.
وی افزود: مدیر جدید موزه سینمای ایران علاه بر توانایی خود به همت کارکنان دلسوز و همیشه همراه موزه، حتما در این مسئولیت موفق خواهند شد تا موزه سینما همچنان نگین موزه‌های ما باشد.‌
سپس مهران عباسی انارکی مدیرعامل جدید موزه سینما، در سخنانی ضمن تشکر از اعتماد رییس سازمان سینمایی گفت: من در این مدت ساختار موزه را بررسی کردم و متوجه شدم این مجموعه نسبت به دیگر مجموعه‌های سازمان سینمایی، یک ویژگی خاص دارد و آن این است که با عموم مردم ارتباط و تعامل مستقیم دارد.
وی تاکید کرد: به تصدی‌گری اعتقادی ندارم. ترجیح می‌دهم به عنوان حمایتگر و تدارکاتچی کار کنم و فعالان صنوف در این زمینه من را همراهی کنند. تلاش می‌کنم از ارتباطم با رسانه‌ها استفاده کنم تا هرچه بیشتر موزه سینما را معرفی کنیم. همچنین ایجاد تورهای موزه‌گردی و سینماگردی را هم در دستور کار قرار می‌دهیم و از شهرهای دیگر جوانان بیایند تا بیشتر با این حوزه آشنا شوند.‌
در این مراسم، حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی نیز درخصوص انتخاب مدیران جدید این سازمان، گفت: برخی از مدیران را دورادور می‌شناختم. می‌توانم بگویم انصافا خانم طاهری یکی از بهترین مدیران باتعصب و زحمتکش است و آقای خوشنویس هم که پایه گذار آرشیو این مجموعه بودند این موضوع را تایید می‌کنند.
وی ادامه داد: آقای داروغه‌زاده یک پزشک مهربان و بسیار خوش فکر بود که موافقان بسیاری داشت. در حوزه وزارت فرهنگ، مدیران سازمان سینمایی از هر لحاظ بی‌نظیر هستند و همکاری با آنها برای من افتخار داشت و این چرخش مدیریتی با همدلی همراه بود.
انتظامی به عملکرد داروغه زاده در جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و افزود: آقای داروغه‌زاده در جشنواره فیلم فجر نیز به خوبی درخشیده و به خصوص در حوزه شفاف‌سازی مالی به درستی عمل کرده است. ضرورت داشت ۲ حوزه راهبردی معاونت ارزشیابی و دبیرخانه جشنواره از هم مجزا باشند.
رییس سازمان سینمایی همچنین طباطبایی‌نژاد را از جمله مدیران خوش‌فکر سازمان خواند و حمیدی مقدم مدیرعامل جدید مرکز گسترش مستند و تجربی را نیز فعال در حوزه تولید دانست.
انتظامی افزود: مهندس عباسی در حوزه اقتصاد و فرهنگ خوشفکر است که می‌تواند در موزه سینما فعالیت کند.
وی در پایان به انتشار شیوه‎نامه سازمان سینمایی اشاره کرد و در این‌باره توضیح داد: فراموش نکنیم که به سینماگران قول داده‌ایم که شیوه نامه‌های خود را ارائه کنیم که بخشی از شفاف‌سازی به شمار می‌رود با انتشار شیوه‌نامه سینماگر می‌تواند پیش از درخواست حمایت متوجه شود که پروژه وی مورد حمایت قرار می‌گیرد یا خیر.
این مراسم با اهدای احکام مدیران جدید سازمان سینمایی توسط انتظامی به پایان رسید و کارکنان هر مجموعه با ارائه هدایا از مدیران سابق خود قدردانی کردند.
منوچهر شاهسواری، علیرضا تابش، سید جمال ساداتیان، محمدرضا فرجی، هاشم میرزاخانی، احمد خوشنویس، علی سرتیپی، حسین فرحبخش، سید ضیاء هاشمی، مهدی یزدانی، محمود اربابی، مرتضی رزاق کریمی، جمعی از مستندسازان و سینماگران، مدیران و پرسنل موزه سینمای ایران و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در این مراسم حضور داشتند.
     
تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۴/۱۶