تصویر خبر

خیابانی به نام استاد جمشید مشایخی

پلاک خیابان زنده‌یاد جمشید مشایخی با حضور خانواده‌ این هنرمند و جمعی از اهالی سینما و مسئولان رسما نامگذاری شد.

به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، مراسم آئین رونمایی از سردیس جمشید مشایخی و پلاک خیابان به نام این هنرمند فقید برای تغییر اسم خیابان «ج» در منطقه یک تهران (در ابتدای خیابان مقدس اردبیلی) عصر ۱۳ اردیبهشت ماه برگزار شد.
در این مراسم تابلوی خیابان استاد جمشید مشایخی توسط پیروز حناچی (شهردار تهران) که او را حجت نظری و محمد جواد حق شناس همراهی می‌کردند، رونمایی شد.
نادر مشایخی (هنرمند آهنگسار و فرزند جمشید مشایخی)، علی دهکردی، منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما)،احمد مسجد جامعی (عضو شورای اسلامی شهر تهران، مسعود نجفی (مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی وزارت ارشاد)،خانواده‌ی مشایخی… از حاضران این برنامه بودند.
سپس سردیس زنده‌یاد جمشید مشایخی در نزدیکی خانه‌اش رونمایی شد، سردیسی که رضا حسن‌زاده مجسمه ساز و عضو انجمن مجسمه سازان آن را ساخته است و طبق اعلام برگزارکنندگان برنامه، انتخاب تصویر این سردیس نیز براساس انتخاب و نظر خانواده این هنرمند فقید بوده است.
در کنار سردیس جمشید مشایخی این شعر از سایه آمده است: "تا اشارات نظر نامه رسان من و توست / نشود فاش کسی آنچه میان من و توست
پیروز حناچی شهردار تهران در سخنانی کوتاه در این برنامه گفت: این قبیل کارها قدردانی از کسانی که برای فرهنگ کشور زحمت کشیده‌اند، در واقع یک وظیفه عمومی برای مردم است.
او همچنین در پاسخ به این پرسش که این قبیل کارها در شرایط کنونی آیا جزو دغدغه‌های مردم محسوب می‌شود؟ بیان کرد: این نامگذاری‌ها نیز نیاز هست. ای کاش امکان این وجود داشت تا یک بزرگراه یا جایی که در شأن و مقام این هنرمند باشد، برای او انتخاب کنیم.
او تاکید کرد: این مصوبه‌ی شورای شهر است که به اتفاق نظر اعضا تصویب شد. این قدم نیز یک نوع کار فرهنگی است که می‌توان در سطح گسترده‌ای آن را انجام داد.
در ادامه این مراسم، آئین بزرگداشت جمشید مشایخی با حضور جمعی از سینماگران، مدیران و مسئولان در سینماتوگراف موزه سینما برگزار شد.
 
منبع: ایسنا    
تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۲/۱۳