تصویر خبر

موزه سینما میزبان فیلمسازان از کشور ارمنستان شد/ اعتماد در سینما

 دو فیلمساز ارمنی که برای حضور در هفته فیلم ارمنستان به ایران آمده اند از موزه سینمای ایران بازدید کردند و درباره گنجینه سینمای ایران که در این موزه سینمایی نگهداری می شود صحبت کردند.
به گزارش روابط عمومی موزه سینما، آرام شهبازیان و آران واتیان دو فیلمساز ارمنی از جمهوری ارمنستان عصر روز گذشته 2 مردادماه به موزه آمدند و از تالارهای مختلف این موزه سینمایی دیدن کردند.
آرام شهبازیان کارگردان فیلم سینمایی و تجربی «عشق من موسکویچ» پس از بازدید از موزه سینما گفت: خوشحالم فرصتی دست داد تا از موزه سینمای ایران دیدن کنم در این دیدار توانستم با نکاتی درباره تاریخ سینمای ایران و به خصوص چگونگی ورود سینما به ایران آشنا شوم.
وی ادامه داد: یکی از نکات جالب این بازدید چگونگی به دست آوردن جوایز سینماگران ایرانی و نگهداری آنها در موزه بود. من فکر می کردم مجموع وسایل هنرمندان اعم از وسایل شخصی و جوایز ملی و بین المللی که در موزه سینما نگهداری می شود خریداری شده است اما با توضیحات متوجه شدم که این وسایل اهدایی است.
کارگردان فیلم مستند «نقشه رستگاری» بیان کرد: برای من جالب است که یک فیلمساز وسایل شخصی و یا جوایز خود را که جز داشته های معنوی هر فرد است را به موزه سینما می سپارد و این نشان دهنده اعتماد موجود در سینمای ایران است.
آران واتیان نیز بیان کرد: خوشحالم که نقاشی های اهدایی کوروساوا فیلمساز ژاپنی به عباس کیارستمی را در این موزه می بینم.
آرام شهبازیان و آران واتیان دو فیلمساز ارمنی هستند که با فیلم ها داستانی چون «عشق من موسکویچ» و مستند «نقشه رستگاری» و «مرد رُسی» در هفته فیلم ارمنستان که به همت گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حال برگزاری است به ایران آمدند و از موزه سینمای ایران بازدید کرده اند
   
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۵/۳