تصویر خبر

پرونده فجر 37 با اکران رکورددار سیمرغ بسته شد

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در موزه سینما شامگاه 22 بهمن‌ماه با اکران «شبی که ماه کامل شد»، به پایان رسید.

فجر 37- روز آخر/ موزه سینمای ایران
آخرین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در موزه سینما (دوشنبه 22 بهمن‌ماه)، ساعت 14:30 با اکران انیمیشن «بنیامین» به کارگردانی محسن عنایتی آغاز شد و در ادامه، فیلم‌های «بیست و سه نفر» (مهدی جعفری)، «جان‌دار» (حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری) در سالن‌های سینماتوگراف و فردوس روی پرده رفتند.
همچنین فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز 2: رد خون» ساخته محمدحسین مهدویان اولین فیلم پرمخاطب روز آخر بود که در سانس 19:30 اکران شد و مورد استقبال قرار گرفت.
پرونده جشنواره سی و هفتم فیلم فجر در موزه سینما با اکران «شبی که ماه کامل شد» در ساعت 21:30 و با حضور جمع کثیری از مخاطبان بسته شد. این فیلم در حالی اکران شد که مراسم اختتامیه جشنواره سی و هفتم در برج میلاد به پایان رسید و برگزیدگان این دوره معرفی شدند.
«شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار که در 13 بخش نامزد دریافت سیمرغ شده بود، 7 سیمرغ بخش‌های بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش اول زن، بازیگر نقش اول مرد، بازیگر مکمل زن، چهره‌پردازی و طراحی لباس را از آن خود کرد و رکورددار جشنواره سی و هفتم شد.
همانطور که پیش‌بینی می‌شد، سعید روستایی توانست با دومین فیلمش؛ «متری شیش و نیم»، عنوان رکورددار جذب مخاطب این دوره از جشنواره را تا آخرین روز در موزه سینما حفظ کند و برای دومین سال متوالی پدیده این رویداد سینمایی باشد. همچنین این فیلم در اختتامیه جشنواره، بهترین فیلم از نگاه مردم شد و جمال ساداتیان تهیه‌کننده آن، سیمرغ دریافت کرد.   
تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱۱/۲۳